Denna webbplats använder cookies

Denna webbplats använder cookies som är nödvändiga för operationen, liksom statistiska cookies som möjliggör utveckling av webbplatsen. Dessutom kan en del innehåll kräva godkännande av marknadsföringscookies. Läs mer om de cookies vi använder.

Denna webbplats använder cookies

Denna webbplats använder cookies som är nödvändiga för operationen, liksom statistiska cookies som möjliggör utveckling av webbplatsen. Dessutom kan en del innehåll kräva godkännande av marknadsföringscookies. Läs mer om de cookies vi använder.

Dina cookieinställningar har sparats.

#1801-2000

1801 Markku Poutula M LC Punkalaidun 28.1.2017
1802 Harri Lamberg I LC Oulu/Pateniemi 17.1.2017
1803 Reijo Härönoja I LC Pattijoki 23.1.2017
1804 Esa Pietilä I LC Pattijoki 23.1.20171805 Ilkka Palomäki N LC Vantaa/Korso 28.1.2017
1806 Veli Matti Pulkka K LC Iisalmi 28.1.2017
1807 Pentti Pietarinen H LC Joensuu/Carelian 4.1.2017
1808 Mikko Kalervo Kauranen G LC Jyväskylä/Kuokkala 11.3.2017
1809 Ari Niemi F LC Ähtäri/Ouluvesi 21.1.2017
1810 Kaarlo Hilska M LC Ulvila 28.1.2017
1811 Tapio Mäkelä E LC Orivesi/Isomakkara 10.3.2017
1812 Pentti Hämäläinen M LC Kankaanpää 25.3.2017
1813 Tapio Jussila M LC Kankaanpää 25.3.2017
1814 Henry Koivisto E LC Viljakkala 11.3.2017
1815 Pauli Pirinen K LC Kuopio/Kallavesi 2.3.2017
1816 Heikki Kuurne G LC Joutsa/Jousa 21.10.2017
1817 Bengt Granlund A LC Brandö-Kumlinge 4.3.2017
1818 Kyösti Suomalainen H LC Kitee/Ilmarinen 18.2.2017
1819 Matti Niskanen G LC Sumiainen 7.4.2017
1820 Jukka Siusluoto A LC Kustavi 4.3.2017
1821 Seppo Lehtinen A LC Kustavi 4.3.2017
1822 Markku Ilmavirta L LC Pello 18.3.2017
1823 Mauri J Vänttinen H LC Liperi 18.3.2017
1824 Antti Erämaa H LC Savonranta 1.4.2017
1825 Pekka Ihalainen H LC Savonranta 1.4.2017
1826 Jouko Saraste F LC Vaasa/Meri 1.3.2017
1827 Risto Paukku A LC Mietoinen 4.3.2017
1828 Juha Pirkkamaa C LC Jokioinen 11.3.2017
1829 Pekka Heiskanen D LC Imatra/Vuoksi 7.3.2017
1830 Tauno Juutisenaho D LC Imatra/Vuoksi 7.3.2017
1831 Ahti Reiman A LC Turku/Suikkila 4.3.2017
1832 Pekka Lehtonen A LC Turku/Suikkila 4.3.2017
1833 Veli Koskinen G LC Luhanka 16.3.2017
1834 Rauno Tapani Salmikivi N LC Artjärvi-Lapinjärvi-Myrskylä 29.4.2017
1835 Ralf Nylund F LC Korsnäs 18.3.2017
1836 Kalevi Kalkas H LC Lieksa 14.3.2017
1837 Pekka Tapani Vataja L LC Kemi 22.4.2017
1838 Jouko Alastalo C LC Hausjärvi/Lukot 22.4.2017
1839 Anna-Liisa Leinonen F LC Kurikka/Jennyt 22.4.2017
1840 Timo Nummelin M LC Eura/Pyhäjärvi 1.6.2017
1841 Toivo Hannukainen M LC Karvia 8.4.2017
1842 Kalevi Nummijärvi M LC Karvia 8.4.2017
1843 Veikko Kotolahti G LC Sysmä 7.3.2017
1844 Reino Pajari D LC Simpele 8.4.2017
1845 Jorma Ruoho C LC Kellokoski 6.5.2017
1846 Ilpo Pernaa F LC Kauhava/Helahoito 25.3.2017
1847 Ossi Somppi F LC Kauhava/Helahoito 25.3.2017
1848 Markku Mäenpää F LCKauhava/Helahoito 25.3.2017
1849 Ismo Takala A LC Lieto 4.3.2017
1850 Jari Sairanen A LC Lieto 4.3.2017
1851 Markku Kylmälä L LC Simo 22.4.2017
1852 Leena Niskanen G LC Äänekoski/Helmi 6.5.2017
1853 Veikko Salminen C LC Hollola 8.4.2017
1854 Jouni Vaimala M LC Lappi TL 22.4.2017
1855 Ari Ala-Äijälä M LC Lappi TL 22.4.2017
1856 Juha Turkulainen F LC Kurikka 22.4.2017
1857 Simo Simppala F LC Peräseinäjoki 13.5.2017
1858 Essi Eklund B LC Helsinki/Sata 7.4.2017
1859 Matti Koistinen B LC Helsinki/Sata 7.4.2017
1860 Torolf Höglund O LC Vörå 22.4.2017
1861 Lea Järvikare N LC Vantaa/Helsinge 22.4.2017
1862 Rauno Paananen G LC Saarijärvi 20.4.2017
1863 Pentti SInkkilä K LC Suonenjoki/Soittu 9.5.2017
1864 Kaarina Ylhäinen A LC Mietoinen/Ulricat 22.4.2017
1865 Veijo Vatka N LC Helsinki/Herttoniemi 29.4.2017
1866 Kaj Oksanen N LC Helsinki/Herttoniemi 29.4.2017
1867 Glen Saloranta N LC Helsinki/Herttoniemi 29.4.2017
1868 Heikki J. Jussila M LC Kauvatsa 4.4.2017
1869 Pekka Eskelinen H LC Savonlinna/Eerikki 5.5.2017
1870 Mauri Pykäläinen H LC Joensuu/Pielisjoki 2.5.2017
1871 Juha Leskinen H LC Joensuu/Pielisjoki 2.5.2017
1872 Pentti Rauhanniemi A LC Somero 13.5.2017
1873 Jouko Helkiö A LC Somero 13.5.2017
1874 Ritva Tukeva N LC Vantaa/Helsinge 29.4.2017
1875 Vesa Oinonen N LC Vantaa/Simonkylä 6.5.2017
1876 Markku Haavisto F LC Kurikka/Paitapiiska 22.4.2017
1877 Leo Schavikin C LC Asikkala/Päijänne 26.5.2017
1878 Harri Kinnunen I LC Oulu/Raati 15.5.2017
1879 Tapio Rantala A LC Lieto/Loukiainen 16.10.2017
1880 Pentti Ripatti N LC Helsinki/Pohjois-Haaga 12.5.2017
1881 Jukka Saarinen N LC Helsinki/Pohjois-Haaga 12.5.2017
1882 Ben Mattsson A LC Turku/linna 9.5.2017
1883 Juhani Niskanen D LC Mäntyharju 13.10.2017
1884 Juhani Lyytikäinen D LC Mäntyharju 13.10.2017
1885 Tapani Parkkonen H LC Outokumpu/Kupari 19.5.2017
1886 Heikki Pirttilä G LC Keuruu 27.5.2017
1887 Unto Kiljunen D LC Lappeenranta/Rakuuna 11.11.2017
1888 Risto Kankala D LC Kaipiainen 10.6.2017
1889 Raimo Jalkanen K LC Rautalampi/Malvi 8.12.2017
1890 Matti Teiska LC Sotkamo/Vuokatti 7.10.2017
1891 Pentti Nikula C LC Asikkala 23.9.2017
1892 Matti Mäkiaho C LC Asikkala 23.9.2017
1893 Juha-Mikkonen Heinonen M LC Luvia 7.10.2017
1894 Veikko Tapanainen K LC Pielavesi 14.10.2017
1895 Keijo Happonen K LC Rautalampi 7.10.2017
1896 Pekka Saarikko K LC Rautalampi/Malvi 7.10.2017
1897 Hannu Heikkilä N LC Mäntsälä 21.10.2017
1898 Veikko Väisänen N LC Vantaa/Etelä 19.11.2017
1899 Arto Mäkinen I LC Sotkamo 7.10.2017
1900 Helge Uitos G LC Hartola 24.2.2018
1901 Maila Hongisto N LC Vantaa/Vernissa 24.11.2017
1902 Leena Lehtonen N LC Vantaa/Vernissa 24.11.2017
1903 Pekka Linnala F LC Nurmo 6.2.2018
1904 Teuvo Kiiskilä O LC Nivala 24.11.2017
1905 Helena Lasanen O LC Nivala 24.11.2017
1906 Tuomo Räisänen K LC Joroinen 15.11.2017
1907 Harri Räikkä A LC Rymättylä/Merimasku 16.12.2017
1908 Leena Pohjanvälke I LC Oulu/Terwa 11.11.2017
1909 Arto Vuorenmaa C LC Tuusula 11.4.2018
1910 Mikko Saleva C LC Tuusula 26.11.2017
1911 Taavi Soppela C LC Tuusula 6.6.2017
1912 Arto Tuominen A LC Salo/Uskela 3.2.2018
1913 Esa Penttilä C LC Klaukkala 25.11.2017
1914 Mirva Neva-aho-Simonsen N LC Helsink/Malmittaret 24.11.2017
1915 Kaj Forberg N Helsinki/Pitäjänmäki 24.11.2017
1916 Allan Savola A LC Kaarina 8.12.2017
1917 Jukka Isotalo I LC Oulu/Raati 2.12.2017
1918 Anita Sotkasiira I LC Oulu/Myyllyoja-Haapalehto 2.12.2017
1919 Tapio Janhonen G LC Hankasalmi 8.2.2018
1920 Reino Valkonen G LC Hankasalmi 8.2.2018
1921 Sinikka Nikander A LC Salo/Birgitat 13.1.2018
1922 Jouko Kaskinen A LC Naantali 16.3.2018
1923 Reijo Lantto L LC Posio 13.1.2018
1924 Tuulo Ruippo N LC Vantaa/Korso 20.1.2018
1925 Jaakko Passinen F LC Nurmo/Lakeus 24.3.2018
1926 Jorma Nisula N LC Helsinki/Revonsalmi 20.1.2018
1927 Kai Olenius A LC Turku/Kupittaa 10.2.2018
1928 Ahti Määttä A LC Turku/Kupittaa 10.2.2018
1929 Pekka Kettunen C LC Vihti/Hiidenvesi 10.2.2018
1930 Martti Laukkanen A LC Turku/Suikkila 10.3.2018
1931
1932 Juha Paukkunen M LC Pori/Karhu 8.4.2018
1933 Markku Salonen M LC Pori/Karhu 8.4.2018
1934 Kai Ensio Pynnönen D LC Heinola/Sillat 10.3.2018
1935 Heimo Tiittanen H LC Joensuu/Puukello 24.3.2018
1936 Kyösti Liimatainen F LC Vaasa/Meri 4.3.2018
1937 Kalevi Harmaala E Sastamala/Vammala 8.3.2018
1938 Istvan Vilagi E Sastamala/Vammala 8.3.2017
1939 Aimo Pajuvirta F LC Kauhava/Helahoito 24.3.2018
1940 Matti Pellinen F LC Kauhava/Helahoito 24.3.2018
1941 Sakari Passi F LC Kauhava/Helahoito 24.3.2018
1942 Seppo Paakki F LC Kauhava/Helahoito 24.3.2018
1943 Pentti Puukko N LC Helsinki/Suurmetsä 24.2.2018
1944 Ilkka Tornberg I LC Liminka/Liminganlahti 14.4.2018
1945 Raimo Ruoho C LC Asikkala/Päijänne 11.5.2018
1946 Raimo Peltola F LC Alahärmä 8.3.2018
1947 Harri Sillanpää F LC Alahärmä 8.3.2018
1948 Reijo Kalevi Tanskanen D LC Luumäki 19.5.2018
1949 Erkki Lappalainen A LC Kaarina 11.5.2018
1950 Vesa Riihihuhta A LC Kaarina 11.5.2018
1951 Ilmari Hämäläinen F LC Peräseinäjoki 18.5.2018
1952 Janne Näsi C LC Tuulos 17.3.2018
1953 Markku Koivisto G LC Jyväskylä/Lohikoski 10.3.2018
1954 Hannu Turkkinen E LC Lempäälä 8.3.2018
1955 Aimo Suopelto E LCLempäälä 8.3.2018
1956 Tapani Kohtanen F LC Kauhajoki 24.3.2018
1957 Arto Soini F LC Kauhajoki 24.3.2018
1958 Martti Miettinen B LC Espoo/Keskus 22.4.2018
1959 Hannu Rintala A LC Vahto 24.3.2018
1960 Hannu Hirsimäki A LC Vahto 24.3.2018
1961 Timo Sysilampi F Seinäjoki/Törnävä 24.3.2018
1962 Harri Lehtinen G LC Saarijärvi 17.3.2018
1963 Eero Heikkinen G LC Saarijärvi 17.3.2018
1964 Oiva Miettinen G LC Saarijärvi 17.3.2018
1965 Pentti Huttunen G LC Saarijärvi 17.3.2018
1966 Pertti Laine C LC Forssa 22.3.2018
1967 Jarmo Hietala F LC Lapua/Simpsiö 21.4.2018
1968 Erkki Taskila I LC Ii 24.3.2018
1969 Ari Tuominen N LC Helsinki/Metsälä 26.5.2018
1970 Jorma Soikkeli I Kuhmo/Kuhmonniemi 4.6.2018
1971 Juha Nummelin G LC Jyväskylä/Jyvässeutu 2.5.2018
1972 Mikko Näkkilä G LC Jyväskylä/Jyvässeutu 2.5.2018
1973 Erkki Jussi-Parvi F LC Ilmajoki 24.3.2018
1974 Esko Santala G LC Sumiainen 3.5.2018
1975 Vesa Niskanen G LC Sumiainen 3.5.2018
1976 Kari Vento N LC Helsinki/Floorankenttä 3.5.2018
1977 SImo Pääkkönen N LC Helsinki/Floorankenttä 3.5.2018
1978 Ari Ora H LC Punkaharju 18.5.2018
1979 Kauko Mannerjärvi A LC Raisio 17.8.2017
1980 Arto Mölsä C LC Orimattila 3.4.2018
1981 Pentti Kulla E LC Toijala 3.5.2018
1982 Jukka Alkio F LC Kauhava 2.5.2018
1983 Helka Lohtander G LC Pihtipudas/Emmit 14.4.2018
1984 Matti Peltola O LC Ylivieska 14.5.2018
1985 Esa Erik Ruuskanen H LC Savonlinna/Sääminki 28.4.2018
1986 Matti Uusi-Rauva O LC Lohtaja 17.4.2018
1987 Jari Wright I LC Liminka/Lakeus 19.5.2018
1988 Tommi Kangas I LC Liminka/Lakeus 19.5.2018
1989 Hannu Luukinen I LC Liminka/Lakeus 19.5.2018
1990 Jouko Häkkinen K LC Kangasniemi 3.5.2018
1991 Pentti Kähkölä H LC Juuka 21.5.2018
1992 Pirjo Halonen H LC Juuka 21.5.2018
1993 Panu Kuronen G LC Pihtipudas 11.6.2018
1994 Jukka Olavi Hautamäki C LC Järvenpää/Jannet 16.5.2018
1995 Christer Selenius N LC Lovisa-Loviisa 15.5.2018
1996 Jukka Rekola C LC Riihimäki/Uramo 11.5.2018
1997 Ville Makkonen G LC Muurame 14.5.2018
1998 Tarmo Tahvanainen H LC Outokumpu/Kupari 18.5.2018
1999 Heikki Malvivaara M LC Honkajoki 1.6.2018
2000 Maarit Kuikka N LC Helsinki/Malmittaret 9.6.2018