Sri Lankan Lions-ystävien organisaatio

Suomalaisten Lions-klubien yhteistyötä srilankalaisten leijonien kanssa tukee kolme eri työryhmää, joista Sri Lankan Lions-ystävät tukee silmälasien kierrätystä ja silmäklinikalla tapahtuvaa vähävaraisten ihmisten näön palauttamiseksi tehtäviä ilmaisleikkauksia.

 

Silmäklinikan rakennus- ja käynnistysvaiheessa työryhmä tuki klinikan aikaansaamista ohjaamalla Suomesta kerättyjä varoja hankkeen käyttöön.

 

Klinikan jatkorakentamista tukee Silmäsairaala Sri Lankaan -työryhmä, kummilapsitoimintaa erillinen Kummilapset Sri Lankassa -työryhmä.

 

Sri Lankan Lions-ystävät julkaisevat tiedotteita blogipalstana, jonka löydät osoitteesta . Käy lukemassa -siellä on tälläkin hetkellä uutta asiaa.

 

 

Työryhmä
Ilkka Siissalo PDG, puheenjohtaja ilkka.siissalo-ät-lions.fi 0408205380
Markus Flaaming ID, varapuheenjohtaja, sihteeri markus.flaaming-ät-lions.fi 0500453216
Matti Paavola PDG, jäsen mjpaavola43-ät-gmail.com 0405441228
Kaarina Laine RC, jäsensihteeri kaarina.laine-ät-lions.fi 0405311370
Harri Ala-Kulju PID, jäsen harri.ala-kulju-ät-lions.fi 050 64 684
avoin tehtävä



Otfried Blümchen PDG, jäsen otfried.blumchen-ät-pp.inet.fi 040 500 6009
Heikki Hemmilä PCC, jäsen
heikki.hemmila-ät-lions.fi 0405035598
Erkki Laine PID, jäsen erkki.laine-ät-lions.fi 0400 414 386
Työryhmän avustajat
Leena Logren Lion, silmälasikeräykset leena.logren-ät-lmi.fi 040 541 9661
Piirivastaavat
A-piiri Erkki Ääritalo erkki.aaritalo-ät-lions.fi 0400 620 529
B-piiri Erkki Laine erkki.laine-ät-lions.fi 0400 414 386
C-piiri Matti Paavola matti.paavola-ät-lions.fi 0405441228
D-piiri avoin tehtävä
E-piiri Timo Ikkala ikkala-ät-phpoint.fi 0505479455
F-piiri avoin tehtävä


G-piiri Tuomo Vartiainen t.vartiainen-ät-hotmail.com 0503031645
H-piiri Ari Lybeck arilybe-ät-netti.fi 0500 923 218
I-piiri avoin tehtävä
K-piiri Pekka Saarikko pekka.saarikko-ät-rautalampi.fi 0405412695
L-piiri avoin tehtävä


M-piiri avoin tehtävä
N-piiri Raino Heinonen
raino.heinonen-ät-kolumbus.fi 0407782784
O-piiri Heikki Hemmilä heikki.hemmila-ät-lions.fi 0405035598


Suomen Lions-liitto ry
Kirkonkyläntie 10
00700 Helsinki
010 501 4500

Yhteystiedot