Wayne A. Madden vieraili Turussa
Tuleva kansainvälinen presidentti vieraili Turussa 11.5.2012
Wayne Madden ja lady Linda vierailivat Turussa 11.5.2012. Piirikuvernööri Mikko Torkkeli oli järjestänyt cocktail-tilaisuuden, jossa vierailla oli mahdollisuus tavata A-piirin leijonia. Kansainvälisen vieraan seurueeseen kuuluivat CC Heimo Potinkara ladyineen ja PID Harri Ala-Kulju, jotka kaikki käyttivät tilaisuudessa puheenvuoron.
Piirin yhteistä toimintaaA-piirin puunistutustalkoot Merimaskussa 5.5.2012
Jaakko Hirvelä ritariksiLions-ritari n:o 1250, Jaakko Hirvelä LC, Turku/Suikkila
Tilaisuudessa lyötiin Lions-ritariksi LC Turku/Suikkilan pitkäaikainen jäsen Jaakko Hirvelä. Seremonian suoritti Arne Ritari säätiön hallituksen varapuheenjohtaja PDG Matti-Pekka Mäkelä avustajinaan PCC Marja-Leena Knuutinen ja piirin AR-toimikunnan pj. PDG Heikki Mäkelä.
Tulevan kauden piirikuvernööritA -piirin vuosikokouksessa valittiin kauden 2012-2013 kuvernöörit
XXXI Loimijokisoutu kutsuuTervetuloa Leijonat jokavuotiseen kuntosoutuun Loimijoelle 15.6.2012! |
Liiton tiedotteet
|
Liiton jäsenkeskuksen tiedotteet
|
Päämajan tiedotteet
|


Piirin vuosikokouksen yhteydessä 21.4.2012 Meri-Karinassa Turussa vietettiin myös Melvin Jones- ja Arne Ritari- juhlaa.
Mitään suurempaa dramatiikkaa ei valintojen kohdalla esiintynyt. Kaikkiin kuvernöörivirkoihin oli tarjolla vain yksi ehdokas ja äänestyksen tulokset käytännössä yksimielisiä. Piirikuvernöörinä tulee aloittamaan liiton vuosikokouksen (Jyväskylä) ja kansainvälisen konvention (Busan, Etelä-Korea) siunausten jälkeen Reino Laine (LC Somero), 1. varapiirikuvernöörinä Tommi Virtanen (LC Kisko). Kokonaan uutena henkilönä valittiin 2. varapiirikuvernööriksi ja piirisihteeriksi Pertti Tenhunen (LC Tarvasjoki).
Tosi Leijona -kilpailu Parmaharjulla.
Vuosikokousjuhla Pyhän Henrikin taidekappelissa Turussa
Kävimme Päivin ja Urmas-koiramme kanssa "takapihallamme" (Lue Ruissalossa) kävelemässä ja näimme kevään ensimmäiset sinivuokot kukassa.

Tulevan kansainvälisen presidenti Wayne A Maddenin vuoden 2012-2013 teema tiivistettynä
Kolmannen valtakunnallisen Nuorten bändiskaban SKEBAn karsintakilpailut on pidetty eri puolilla Suomea. Loppukilpailuun selvisivät seuraavat bändit aakkosjärjestyksessä: ABHORRENT RITUAL, Haukipudas, BOOT JACK, Kirkkonummi, DEFIANT, Jämsänkoski, LOST SOCIETY, Jyväskylä, SOFTENGINE, Seinäjoki ja THE PYTHAGORAS, Lahti.






